IMPREZY I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE

,,Karnawał w przedszkolu”

,,W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale

Każde dziecko duże ,małe lubi bale w karnawale,

Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też

Są cyganki, wróżki ,żabki ,jest i Batman, jest i jeż."

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal to dla przedszkolaków dzień niezwykły i często wyczekiwany przez wiele tygodni. W  dniu 19.01.2018r.w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od samego rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek: królewny, rycerze, piraci oraz nam współcześni: policjanci i  strażacy. Do wspólnej zabawy zachęcali nas aktorzy z białostockiego teatru ,,Co Nieco”, którzy przygotowali mnóstwo ciekawych zabaw i konkursów zręcznościowych. Bawiliśmy się w rytmach disco oraz walczyka. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dzień  Babci i Dziadka

,,Jest taki jeden, jedyny dzień w roku,

To Święto Babci i Dziadka łza się kręci w oku.

O tym ważnym święcie zawsze pamiętamy,

Nasze babcie kochane i najmilszych dziadków,

W naszym przedszkolu witamy.”

Chociaż za oknem zimno i mroźno, ale w serduszkach naszych przedszkolaków gorąco. W dniu 18 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu ważnych i drogich dla każdego dziecka gości a mianowicie nasze Babcie i Dziadków. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem i łezką w oku podziwiali występy swoich wnucząt. Bo nie ukrywamy, że nasze dzieci są zdolne i mają różne talenty. Takie spotkania mają na celu: kształtowanie szacunku do osób starszych, wzmacnianie więzi rodzinnych  poprzez bliższe kontakty z babcią i dziadkiem oraz wyzwalanie pozytywnych  emocji  takich  jak: radość, miłość  i zadowolenie. Dzieci wręczyły również prezenty–niespodzianki wykonane na zajęciach plastycznych przy wsparciu swoich pań.

Tekst: Barbara Moczulska

Dzień  Babci i Dziadka w grupie "Krasnale"

Dzień  Babci i Dziadka w grupie "Wiewiórki"

Dzień  Babci i Dziadka w grupie "Motyle"

Wigilia w przedszkolu

Wigilia - najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach… Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia, która odbyła się dniu 18 grudnia.
    Na początku wszystkie dzieci obejrzały i wysłuchały koncertu w wykonaniu artystów Arte- Muza pt. ,,Hej Kolęda!”. Następnie przygotowały wspólnie ze swoimi paniami stoły do uroczystego obiadu.
Dopiero po przygotowaniu stołów rozpoczęło się  wspólne kolędowanie z gwiazdą. Przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych dzieci wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Pani Dyrektor Ewa Oksiuta złożyła wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola życzenia świąteczne i przekazała życzenia, które napłynęły od Burmistrza naszego miasta  Pana Jarosława Borowskiego.
    Następnie wszystkie dzieci przeszły do swoich sal, gdzie dzieliły się opłatkiem i prosforą, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji  Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty ponieważ w tym dniu obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W piątek dnia 13 października dzieci z grupy ,,Motyle” zaprosiły na akademię i przedstawiły montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek. Dzieci w ten sposób dziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne i zdrowe posiłki.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor która skierowała do wszystkich pracowników wiele ciepłych słów i życzeń oraz wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym.

Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał piękny słonecznik wykonany przez dzieci 6 letnie z grupy ,,Biedronki”.