Z życia grup

Podsumowanie tygodnia "Owoce z sadu" w grupie Krasnale

,,Koleżanko, kolego poznaj zasady ruchu drogowego…”

Dnia 19.09.2017r. w grupie ,,Motyle” odbyło się Spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim Panią Agnieszką Kiełsa – mamą Łucji. Pani policjantka z pełnym profesjonalizmem przekazała dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, przypomniała o przewożeniu dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, o zakładaniu kasku na głowę podczas jazdy rowerem lub na rolkach. Wspólnie przypomnieliśmy numery alarmowe: 997,998,999 i europejski nr alarmowy 112.

Następnie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” Pani policjantka przeczytała dzieciom opowiadanie Stefanii Szuchowej  pt. ,,Przygoda z małpką”. Bohater książki nie był ani grzeczny ani nie grzeczny. W domu wołano na niego Duduś i nawet on nie pamiętał już własnego imienia i adresu zamieszkania. Jak bardzo ta podstawowa wiedza jest potrzebna dziecku od najmłodszych lat przekonali się Duduś i jego starsza siostra podczas wycieczki za miasto, która mogłaby być udana gdyby…Duduś nie zgubił się.

Na zakończenie spotkania dzieci wyszły na plac przedszkolny, gdzie zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem radiowozu policyjnego.

Tekst: Barbara Moczulska

Bądź bezpieczny-wizyta policjantów w grupie ,,Krasnale”

W dniu 19.09.2017r.grupę 3-latków odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim Państwo Joanna i Grzegorz Siemieniuk. Została przeprowadzona prelekcja na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz numerami alarmowymi: 112 i 997. Funkcjonariusze uświadomili przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą.
    W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” dzieci wysłuchały opowiadania pt. ,,Auto Artura”.
    Następnie dzieci wyszły na plac przedszkolny, gdzie zapoznały się wyglądem i wyposażeniem radiowozu policyjnego.

Tekst: Barbara Moczulska

Bądź bezpieczny na drodze!  Policja w grupie „Wiewiórki”

W dniu 22 września 2017r. grupę „Wiewiórki” odwiedzili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyły również gościnnie dzieci z grupy "Misie".

Panie policjantki (w tym mama Natalki N.) opowiadały dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. Pokazywały również znaki drogowe i przypomniały numery alarmowe.
Policjantki opowiedziały przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym oraz o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Mundurowi przypomnieli również o korzyści noszenia odblasków, o tym, jak się zachować, kiedy zaczepia nas obca osoba. Na koniec dzieciom został zademonstrowany sprzęt policyjny.

Na pamiątkę funkcjonariusze dali dzieciom kolorowe magnesy, zaś przedszkolaki w podziękowaniu wręczyły laurkę.

Dziękujemy!!!

„Biedronki” w gościach u „Krasnali”

Aby wspomóc adaptację 3-latków w naszym przedszkolu zorganizowano spotkanie integracyjne dzieci z grup „Biedronki” i „Krasnale”. Starszaki przygotowały niespodzianki w postaci rysunków krasnoludków i wręczyły je 3-latkom. 6-5 latki zaśpiewały maluchom piosenkę „Znowu w przedszkolu”. 3-latki zaprezentowały piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”.  Spotkanie odbyło się w atmosferze radości i przyjaźni.

Tekst: Danuta Rytel

Dzień Przedszkolaka w grupie ,,Krasnale”

Dnia 20 września po raz czwarty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka .Święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego młodego człowieka.
Przedszkole jest miejscem wspaniałej zabawy, radości, nawiązywania przyjaźni i szukania odpowiedzi na ważne dziecięce pytania. W tym dniu dzieci z najmłodszej grupy bawiły się przy muzyce i piosenkach o tematyce przedszkolnej  oraz dostały pamiątkowe medale. Każde dziecko mogło wybrać sobie kolorowy balonik który zabrało do domu.
    Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo być przedszkolakiem to wielka rzecz.