Konkursy


ROK SZKOLNY 2019/2020

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom"

Grzegorz K. z grupy Biedronki - III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Gratulujemy! 

I przegląd kolęd i pastorałek w Przedszkolu na Hołowiesku

Iwo Germaniuk laureatem konkursu - III miejsce

 Maja Kondrat - uczestniczka konkursu

Gratulujemy !!! 

Konkurs Piosenki Świątecznej

20 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej. To już II edycja tego wydarzenia, którego celem jest popularyzacja kolęd, pastorałek, utworów o tematyce zimowej, prezentacja umiejętności wokalnych uczestników, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich przeżyć i nastrojów związanych ze świętami, wspólna zabawa. Dzieci dobrze czuły się na małej scenie holu przedszkolnego w towarzystwie zebranych kolegów i koleżanek. Nawet te najmłodsze zaśpiewały od serca. Jury wybrało poszczególne miejsca dla dzieci, które wyróżniły się szczególnymi umiejętnościami muzycznymi. Każdy wokalista został uhonorowany dyplomem, nagrodą oraz wielkim uznaniem publiczności przedszkolnej. Pomysłowe stroje oraz scenografia sprawiły, że występy okazały się niesamowicie ciekawe. W czasie konkursu znalazł się też czas na wspólne śpiewanie kolęd i animacje taneczne. Cieszymy się, że ten wyjątkowy okres przed świętami Bożego Narodzenia mogliśmy odznaczyć tak miłym akcentem.

Joanna Pietruczuk
 Monika Baranowska


 

Bombka Bożonarodzeniowa

W dniu 9.12.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bombka Bożonarodzeniowa". Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy nagród.

Ewa Dmitruk, Ewa Olszewska

Rozstrzygniecie konkursu na ozdobę choinkową

 Hania i Dawid z grupy "Misie" otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Wszyscy nagrodzeni wspólnie z Burmistrzem Miasta ustroili choinkę w Domu Kultury własnoręcznie wykonanymi ozdobami.


„TRÓJGŁOS POETYCKI”

Dnia 22 października 2019 r. w BDK-u odbyła się XX edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Trójgłos poetycki”. W zmaganiach konkursowych z naszego przedszkola wzięło udział 5 dzieci. Dzieci miały za zadanie recytowanie dwóch wierszy: w jęz. polskim i białoruskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Miło nam poinformować, iż II miejsce zajął Julian Gawryluk gr.”Motyle”, III miejsce- Igor Nowicki z gr.”Biedronki”, natomiast wyróżnienia otrzymały Hania Danilczuk z gr.”Misie”, Magdalena Taranta z gr. „Motyle” oraz Dawid Lewczuk z gr.”Biedronki”. Gratulujemy dzieciom odwagi, podjęcia trudu i pięknych wystąpień oraz życzymy dalszych sukcesów!