Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym... (Charles Chaplin)

Znajdź nas na FACEBOOKU i oglądaj fotorelacje z naszych działań!

Wpisz w wyszukiwarkę pełną nazwę przedszkola:

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

lub skopiuj link:

STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH

pobierz prezentację

Obchodzimy Święta Narodowe

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Budowanie u dzieci świadomości, że należą do wspólnoty ludzi, zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany ,,Ojczyzną” jest zadaniem niełatwym. Dzięki niemu my dorośli wracamy do własnych pierwszych doświadczeń związanych z poznawaniem historii rodziny, całej Polski, polskich legend i tradycji .

Absolwent przedszkola według podstawy programowej: ,,wymienia nazwę swojego kraju i jego stolicy, rozpoznaje symbole narodowe (godło, flaga, hymn), nazywa wybrane symbole związane z regionami Polski ukryte w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach np.: „O Smoku Wawelskim”, orientuje się, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej”.

W naszym przedszkolu wszystkie grupy obchodziły Święto Flagi Narodowej - 2 maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Formy pracy były różnorodne - w zależności od pomysłów nauczycielek, dzieci i rodziców.

Tekst: Barbara Moczulska

Fotorelacja z obchodów Świąt Narodowych 2018