Edukacja patriotyczna


 
   

                                                                                                        

 

 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

        Zuchy z przedszkola i ich rodzice wzięli udział w obchodach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Organizatorem uroczystości był Starosta bielski i Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych.

 Agnieszka Kośko

 

 

 

2 Maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

         Zuchy z przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały wiele razy, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli na naszych zbiórkach organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Gospodarze spotkania z okazji Dnia Flagi, zuchy i dzieci 5,6-letnie z grupy „Biedronki”, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Obchody tego święta miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia. CZUWAJ!

Agnieszka Kośko

 

 

 

REALIZACJA PROJEKTU

,, W BARWACH BIAŁO – CZERWONYCH”

 

        W ramach Projektu ,,W barwach biało-czerwonych”,  realizowanego w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw obywatelskich, patriotycznych wśród najmłodszych członków społeczeństwa. Poniżej zostały umieszczone fotografie z przygotowań oraz całej realizacji projektu. Największy udział w projekcie odegrały nasze dzieci.

 

                                                

                              Przygotowanie przez dzieci ,,koreczków” z sera i pomidorów                    Wykonanie flagi narodowej z koralików w barwach narodów

 

                                                   

      ,,Żywa” flaga Polski                                                                    Wykonanie godła Polski przez dzieci z koła ,,Origami”

 

                              

Pogadanki w grupach na temat Świąt Narodowych                         Wykonanie kotylionów w barwach narodowych

 

                   

Oglądanie bajki edukacyjnej                                                             Malowanie farbami flagi Polski

 

                            

                              Układanie oraz naklejanie puzzli z godłem i flagą Polski

 

          

            Dekoracja przedszkola przed obchodami Świąt Narodowych   

 

                    

           Występ dzieci w strojach ułanów              

 

                         

 Występ zuchów ,,Leśne Duszki”                                                             Wyjście na spacer ulicami miasta

 

Realiacja projektu przebiegała w bardzo patriotycznej atmosferze. Na pewno pozostanie w pamięci dzieci i nauczycielek na długi czas.